Naisten III divisioona

Unikoris - LoKoKo 52-68 (31-25) Nelli Salonen 17, Eve Välitalo 4, Peppi Honkanen 1, Jenna Ollikainen 6, Jemina Julkunen 22, Henna Saario 18, Mari Reunanen. LoKoKo - TaNMKY 30-47 (16-22) Mari Reunanen, Anette Suominen 2, Eve Välitalo 4, Peppi Honkanen, Jenna Ollikainen 8, Jemina Julkunen 3, Mari Jokinen 6, Henna Saario 7.

2017-04-26T11:41:34+00:00 26.4.2017|LISÄÄ TULOKSIA|

Minipoikien I divisioona

1. divisioonan sijoitusturnaus Turussa LoKoKo - RaPy 62-27 (31-8) Aaro Taatila 12/7/2/7/4, Elias Kanerva 12/8/9/2/6, Samu Kivinen 16/8/5/1/-, Johannes Kulmala 4/2/2/2/1, Niilo Koivisto 6/5/3/4/-, Joona Salonen 12/1/1/3/-. Pyrintö - LoKoKo 39-50 (22-31) Aaro Taatila 9/7/2/3/4, Elias Kanerva 14/8/3/7/2, Samu Kivinen 16/2/2/2/-, Johannes Kulmala 4/3/3/-/-, Niilo Koivisto 3/9/3/1/1, Joona Salonen 4/2/1/3/-. (pisteet/levypallot/syötöt/riistot/torjunnat) Minipojat sijoittuivat sarjassa viidenneksi.

2017-04-24T22:46:42+00:00 24.4.2017|LISÄÄ TULOKSIA|

Mikropoikien-08 aluefinaalit

Välierät: Ura Basket - Salon Vilpas 64-6 LoKoKo - BC Nokia 64-11 Hongisto Eeli, Savo Niila 8, Salo Lassi 2, Kulmala Juho 2, Rämö Pepe 6, Kettunen Oskari, Kivinen Renne 38, Palo Nemo 8. Pronssiottelu: Vilpas - BC Nokia 17-26 Loppuottelu: Ura Basket - LoKoKo 39-55 Hongisto Eeli, Savo Niila 4, Salo Lassi, Kulmala Juho, [...]

2017-04-09T20:48:26+00:00 9.4.2017|LISÄÄ TULOKSIA|

B-poikien aluefinaalit

Välierät: LoKoKo - BC Sisu 101-41 (54-23) Joona Mäkilä 5/8/3s/5r, Petteri Kurppa 4/4, Juho Heikkinen 7/3/3s, Juho Koivisto 8/6/4s, Saku Repo 16/8, Elmeri Aulasuo 6/3/5s/3r, Kasper Varheenmaa 8/7, Joni Schwartz 13/3/3r, Eemeli Hollo 25/5/3r, Aleksejs Trofimovs 9/12. Ura Basket - Lieto-Koris 79-53 Pronssiottelu: Lieto-Koris - BC Sisu 77-48 Loppuottelu: LoKoKo - Ura Basket 82-56 (35-26) [...]

2017-04-09T21:04:13+00:00 9.4.2017|LISÄÄ TULOKSIA|

OP-Pikkujättiturnaus

Minipojat Alkusarja: LoU Basket - LoKoKo 42-33 LoKoKo - LePy 48-26 Vilpas - LoKoKo 27-46 LoKoKo - PeU Basket 32-34 Finaalipeli: LoU Basket - LoKoKo 42-14 Minipojille OP-Pikkujätistä hopeaa. Turnauksen pisteet: Milo Palo 10, Lauri Korkeakangas 3, Iiro Vehniäinen 3, Johannes Kulmala 14, Niilo Koivisto 19, Elias Kanerva 43, Joel Jalasjoki 34, Samu Kivinen 37, [...]

2017-04-04T01:40:13+00:00 4.4.2017|LISÄÄ TULOKSIA|

B-tyttöjen I divisioona

FoA - LoKoKo 38-55 (17-14) Pinja Pitkäranta, Elviira Lammela 6, Viivi Aaltonen 28, Milla Brander 16, Henna Rikula, Salla-Mari Kurppa, Josefina Koenkytö, Inka Nummela 2, Tiia Aaltonen 3, Olivia Patja. KaaRo - LoKoKo 59-37 (37-13) Pinja Pitkäranta 2, Elviira Lammela 7, Viivi Aaltonen 7, Milla Brander 10, Henna Rikula 2, Salla-Mari Kurppa 2, Josefina Koenkytö [...]

2017-04-04T01:36:33+00:00 4.4.2017|LISÄÄ TULOKSIA|

Minipoikien I divisioona

BC Nokia - LoKoKo 70-51 Pisteet/levypallo/syötöt/riistot/torjunnat: Milo Palo -/4/-/-/-, Lauri Korkeakangas -/1/2/1/-, Johannes Kulmala 15/3/3/2/2, Niilo Koivisto 6/2/4/-/-, Elias Kanerva 14/8/6/1/2, Samu Kivinen 14/8/4/1/1, Joona Salonen 2/2/2/-/-

2017-04-04T01:34:46+00:00 4.4.2017|LISÄÄ TULOKSIA|

Minityttöjen II divisioona

NaKo - LoKoKo 46-50 (26-22) Mimmi Mäkilä 13, Minea Toivonen, Sara Salminen 4, Victoria Autio, Veera Nurminen, Jenny-Stina Saarikko 26, Pikka Savo 5, Karoliina Olli 2. LoKoKo - Kaaron Roima 40-49 (16-31) Mimmi Mäkilä 6, Minea Toivonen 4, Sara Salminen, Victoria Autio 2, Veera Nurminen, Jenny-Stina Saarikko 24, Pikka Savo 2, Karoliina Olli 2.

2017-04-03T11:10:19+00:00 3.4.2017|LISÄÄ TULOKSIA|