050 542 5430 lokoko@lokoko.fi

PIKKUSUDET TAAPEROT (2015 ja sen jälkeen syntyneet)

ALKAEN 1.9.2018

Lauantai 10.30-11.30 Liikuntahallin Peilisali

PIKKUSUDET NAPEROT (2013-2014)

ALKAEN 7.9.2018

Perjantai 17.00-17.45 Keskuskoulu (ryhmä 1)
Perjantai 17.45-18.30 Keskuskoulu (ryhmä 2)

PIKKUSUDET SUPERMIKROTYTÖT (2011-2012)

ALKAEN 6.9.2018

Torstai klo 16.30-17.30 Keskuskoulu

PIKKUSUDET SUPERMIKROPOJAT (2011-2012)

ALKAEN 4.9.2018

Tiistai 16.15-17.30 Keskuskoulu

MIKROTYTÖT (2009-2010)

ALKAEN 29.8.2018

Tiistai 16.00-17.30 Yhteiskoulu
Keskiviikko 17.00-18.00 Keskuskoulu
Perjantai 18.30-19.45 Keskuskoulu

MIKROPOJAT (2010)

ALKAEN 27.8.2018

Maanantai 18.30-19.30 Keskuskoulu
Lauantai 10.30-12.00 Keskuskoulu

MIKROPOJAT (2009)

ALKAEN 30.8.2018

Tiistai 17.30-19.00 Yhteiskoulu
Torstai 16.30-18.00 Yhteiskoulu

MINITYTÖT (2007-2008)

ALKAEN 6.8.2018

Maanantai 18.00-19.30 Yhteiskoulu
Keskiviikko 16.30-18.00 Yhteiskoulu
Perjantai 16.30-18.00 Yhteiskoulu

MINIPOJAT (2007-2008)

ALKAEN 6.8.2018

Maanantai 17.30-19.00 Liikuntahalli
Keskiviikko 17.30-19.00 Liikuntahalli
Perjantai 18.00-19.30 Yhteiskoulu

Pirkka Street Basket liikutti alakoulun nuorimpia Loimaalla

Pirkka Street Basket 2018 on osa Suomen Koripalloliiton ja K-ryhmän päivittäistavaratoimialan...

A-pojat SM-karsintojen 1. kierroksella

Viime kauden karsintapettymyksen jälkeen tulevan kauden karsintoihin joukkue lähti rennon...

Lorska is back!

LoKoKoArska jatkaa tänä vuonna yhteistyöjoukkueella Robert Petersen Cupissa (uusi 15-vuotiaiden...

LoKoKo loistaa Tähtiseurana

Loimaan Korikonkarit on hyväksytty mukaan Tähtiseura-laatuohjelmaan.  Tähtiseura on...

Tallink Tournament 2018

Pojat U19:  LoKoKo - Pyrintö 69-34 (32-18) Go Time Athletics - LoKoKo 49-67 (31-33) Westside - LoKoKo 40-72 (30-37) Ura Basket - LoKoKo 63-58 (31-38) Pronssiottelu: RaPy - LoKoKo...

Delfin Basket

Minitytöt: SBG/Red - LoKoKo 27-40 (12-24), LoKoKo - WB-Pantterit 32-42 (13-22), LoKoKo - RaPy 25-41 (12-22), LoKoKo - LePy 35-40 (16-16), LePy/Orange - LoKoKo 18-45 (11-25).

C-pojat Tallinn Nord Cup 2018

Karhulan Veikot – LoKoKoArska Blue 36–25 (23–12) Heinonen Roope 5, Joutsenneva Eetu, Kandén Oliver 9, Klemola Markus, Nieminen Niko, Nikander Kaapo 9, Palo Milo, Taatila Aaro 2...

Miesten kuntosarja

Sarjataulukko: LoKoKo Kolmonen  9/1  18 Nako - Ukkopekat  7/3   14 Mesuca Basket ry   6/4   12 Arska-Basket           5/5   10 TuNMKY/NorsU      3/7     6 LoKoKo Äijät       ...

Tallinn Nord Cup 2018

C-tytöt: Rapla KK - LoKoKo 21–26 (4-7) Veera Nurminen, Pikka Savo 2, Sara Salminen, Sara Järvinen 16, Jannika Saarikko 2, Mimmi Mäkilä, Minea Toivonen, Julia Widberg, Tiia Sivén,...

C-tyttöjen aluefinaalit

2.divisioona Välierä: LoKoKo - PeU 51-41 (29-15) Veera Nurminen, Pikka Savo 2, Sara Salminen 4, Sara Järvinen 16, Jannika Saarikko 4, Mimmi Mäkilä, Minea Toivonen 2, Julia...

LOKOKO PELAA