050 542 5430 lokoko@lokoko.fi

C-tyttöjen aluefinaalit

2.divisioona Välierä: LoKoKo – PeU 51-41 (29-15) Veera Nurminen, Pikka Savo 2, Sara Salminen 4, Sara Järvinen 16, Jannika Saarikko 4, Mimmi Mäkilä, Minea Toivonen 2, Julia Widberg 6, Tiia Sivén 2, Jenny-Stina Saarikko 2, Emma Toivonen 2, Amanda Vuori, Eerika...

A-poikien aluefinaalit

Välierä: Pälkäneen Luja-Lukko – LoKoKo 67-73 (20-17, 19-22, 19-15, 9-19) Joona Mäkilä 3, Juho Heikkinen 2, Juho Koivisto 5, Saku Repo 15, Johannes Tynkkynen 8, Elmeri Aulasuo 4, Miro Brander 4, Markus Lammela 12, Eemeli Hollo 20, Juho Kauti. Finaali: LoKoKo...

A-pojille aluemestaruus

Läntisen alueen A-poikien aluefinaalit pelattin Pälkäneen Luja-Lukon järjestämänä Kangasalla Pitkäjärven liikuntahallissa. Runkosarjan jälkeen järjestys neljän parhaan joukkueen osalta oli Pälkäneen ollessa ykkönen, Feeniks Basketin toinen, Lapuan ja Kauhajoen...

C-poikien aluefinaalit

Välierä: Ura Basket – LoKoKoArska 65–74 j.a. (40-31) Loppuottelu: LoKoKoArska – Pyrintö Red 51–115 (24–59) Kandén Oliver 4+8, Kanerva Elias 0+1, Klemola Markus 2+1, Koivikko Artturi 6+4, Koivisto Lauri 12+6, Mäenpää Jesper 0+4, Nikander Kaapo 12+2, Savo Jussa 27+19,...

Miesten kuntosarja

TuNMKY/NorsU – LoKoKo Äijät 84–70 (39–34) Alhonen Heikki 12, Kivine Rauno 4, Lindqvist Joni 7, Mäkinen Pasi 2, Pakola Sami 11, Parttimaa Vesa 9, Savo Aapo 17, Sivén Jan 8.

C-tyttöjen II divisioona

LoKoKo – NaKo 49-47 (36-22) Pikka Savo, Sara Salminen, Sara Järvinen  19, Mimmi Mäkilä, Minea Toivonen 1, Julia Widberg 8, Tiia Sivén 6, Emma Toivonen 9, Amanda Vuori 3, Eerika Kivinen 3.

C-poikien I divisioona

LoKoKoArska – Rahola-Luja 72–28 (34–19) Kandén Oliver 10, Kanerva Elias 2, Klemola Markus 6, Koivikko Artturi 2, Koivisto Lauri 20, Mäenpää Jesper 4, Nikander Kaapo 20, Savo Jussa...

C-tyttöjen I divisioona

LoKoKo – BC Nokia 85-32 (41-14) Veera Nurminen, Sara Salminen 3, Sara Järvinen 37, Minea Toivonen, Julia Widberg 8, Tiia Sivén 11, Emma Toivonen 6, Amanda Vuori 6, Eerika Kivinen 14.